ProdejBylin.cz

Žen-šen kořen řezaný

název drogy latinsky : Radix ginseng
matečná rostlina česky : Všehoj ženšenový
matečná rostlina latinsky : Panax ginseng
balenícena/balpočet
370,00 Kč
1 285,00 Kč
5 451,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Žen-šen (Všehoj ženšenový) je vytrvalá vzpřímená bylina dorůstající výšky 30 až 60 cm. Podzemní část je tvořena mohutnou kořenovou hlavou nepravidelného tvaru, z níž vyrůstají řídce rozvětvené mrkvovité kořeny. Nadzemní část tvoří lodyha s 3-5 lístky a červený plod. Pochází z Číny, Japonska a Korei. Dnes se pěstuje v různých zemích.

Žen-šen obsahuje saponiny, aminokyseliny, minerály jako draslík, vápník, fosfor a jiné. Dále vitamíny, flavonoidy, polysacharidy a mezi nejvýznamnější látky patří antioxidanty a saponiny.

Žen-šen pozitivně působí v oblasti duševního zdraví. Stimuluje kognitivní a duševní výkon, ovlivňuje celkovou vitalitu, paměť a zvládání stresu. Lze jej vyzkoušet pro osvěžení těla, udržení fyzické kondice, zvýšení vytrvalosti a odolnosti, stejně jako pro podporu bdělosti. Má blahodárné působení na sexuální zdraví včetně erekce. Ženšen náleží mezi antioxidanty, napomáhá udržovat správnou činnost svalů a normální hladinu glukózy v krvi. V neposlední řadě se mu připisuje schopnost uchovávat správnou funkci imunitního systému.

Příprava odvaru: 1 čajovou lžičku kořene žen-šenu zalijte 250ml vody a přiveďte k varu. Povařte na mírném ohni 15 minut a přikryté nechejte zchladnout na požadovanou teplotu. Potom přeceďte. Pije se 1-3 krát denně.

Tato bylina je známa také pod názvy ginseng, kořen maralový, kořen života, krása vesmíru, lék harmonie, všehoj, všehoj ženšenový nebo žen-šen.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat