ProdejBylin.cz
vyhledat  

Žen-šen kořen mletý

název drogy latinsky : Radix ginseng plv.
matečná rostlina česky : Všehoj ženšenový
matečná rostlina latinsky : Panax ginseng
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradiční použití

Žen-šen (Všehoj ženšenový) je vytrvalá vzpřímená bylina dorůstající výšky 30 až 60 cm. Podzemní část je tvořena mohutnou kořenovou hlavou nepravidelného tvaru, z níž vyrůstají řídce rozvětvené mrkvovité kořeny. Nadzemní část tvoří lodyha s 3-5 lístky a červený plod. Pochází z Číny, Japonska a Korei. Dnes se pěstuje v různých zemích.

Žen-šen obsahuje saponiny, aminokyseliny, minerály jako draslík, vápník, fosfor a jiné. Dále vitamíny, flavonoidy, polysacharidy a mezi nejvýznamnější látky patří antioxidanty a saponiny.

Žen-šen pozitivně působí v oblasti duševního zdraví. Stimuluje kognitivní a duševní výkon, ovlivňuje celkovou vitalitu, paměť a zvládání stresu. Lze jej vyzkoušet pro osvěžení těla, udržení fyzické kondice, zvýšení vytrvalosti a odolnosti, stejně jako pro podporu bdělosti. Má blahodárné působení na sexuální zdraví včetně erekce. Ženšen náleží mezi antioxidanty, napomáhá udržovat správnou činnost svalů a normální hladinu glukózy v krvi. V neposlední řadě se mu připisuje schopnost uchovávat správnou funkci imunitního systému.

Obvyklá dávka: cca 2g 1-2 krát denně

Tato bylina je známa také pod názvy ginseng, kořen maralový, kořen života, krása vesmíru, lék harmonie, všehoj, všehoj ženšenový nebo žen-šen.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat