ProdejBylin.cz
vyhledat  

Zázvor oddenek drcený

matečná rostlina česky : Zázvorovník lékařský
matečná rostlina latinsky : Zingiber officinale
balenícena/balpočet
30,00 Kč
98,00 Kč
444,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Zázvorovník lékařský je vytrvalá tropická bylina, které z oddenků vyrůstají jednoleté olistěné lodyhy vysoké kolem jednoho a půl metru. Kvete růžovobíle nabo nažloutle. Pochází z jižní oblasti Asie. Pěstuje se hlavně v Číně a Indii.

Zázvor obsahuje aromatické látky (zingiberen, bisabolen a další) a esenciální oleje, které zázvoru dodávají typickou vůni, ale také gingerol, díky jemuž má zázvor tak výraznou a pikantní chuť. Zázvor je rovněž bohatým zdrojem vitamínu A, B1, B2, B6, C, E, sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu, mědi, manganu či železa.

Zázvor podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a náleží mezi antioxidanty, tudíž chrání buňky před oxidativním stresem. Rovněž přispívá k normální činnosti dýchacího a kardiovaskulárního systému, napomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi. Protože je oblíbený pro svůj pozitivní vliv na trávení, je vhodný pro časnou fázi těhotenství a při cestování. Vykazuje jistou antibakteriální aktivitu, příznivě působí na kosti, klouby i svaly. V oblasti duševního zdraví navozuje pohodu a relaxaci, vyzkoušet jej lze také pro podporu vitality a energie.

Jako koření se používá se do perníků, na kořenění masa, drůbeže, ryb. Připravuje se z něj zázvorový čaj, zázvorové pivo a zázvorová limonáda.

Příprava odvaru: 1-2 čajové lžičky oddenku zázvoru zalijte 250ml vroucí vody a krátce povařte. Nechejte asi 5 minut odstát. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy ďumbier, ďumbír, ďumbíř, ďumbíř bílý nebo ginger.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat