ProdejBylin.cz
vyhledat  

Vrbka úzkolistá nať

název drogy latinsky : Herba chamaerioni
matečná rostlina česky : Vrbka úzkolistá
matečná rostlina latinsky : Epilobium angustifolium, Chamaerion angustifolium
balenícena/balpočet
25,00 Kč
83,00 Kč
330,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Vrbka úzkolistá je vytrvalá rostlina vysoká 1-2 m. Má tlustý zdřevnatělý kořen. Lodyha je oblá, přímá, často s načervenalým nádechem. Listy jsou široké 1-2 cm, střídavé, kopinatě zašpičatělé, na rubu modravé. připomínají listy vrby. Růžové až fialové květy jsou uspořádány na konci lodyhy do pyramidových hroznů. Ochmýřená semena tvoří dlouhé pukající tobolky. Rostlina se nachází takřka vždy v početných skupinách. Vrbka se vyskytuje v Evropě i Asii. U nás roste především na okrajích lesů, na paloucích, podél cest a podobně.

Vrbka obsahuje flavonoidy, třísloviny a steroly. V listech je přítomen gallatonin, triterpeny, pektin, vitamín C a alkaloidy.

Vrbka působí jako antioxidant, čož znamení, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k pohyblivosti kloubů, k normální funkci prostaty a dolních močových cest. Ženy ji mohou vyzkoušet pro udržení komfortu v období menstruace a menopauzy. Příznivý vliv má i v oblasti duševního zdraví, kdy přispívá zejména k relaxaci, klidnému spánku a celkovému pocitu pohody.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě vrbky zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 10g natě vrbky zalijte 250ml vody a povařte 10-15 minut. Nechejte 45 minut odstát a potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy chmýří, Ivanův čaj, koptický čaj, kurilský čaj nebo pejří.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat