ProdejBylin.cz
vyhledat  

Vilín kůra

název drogy latinsky : Cortex hamamelidis
matečná rostlina česky : Vilín virginský
matečná rostlina latinsky : Hamamelis virginiana
balenícena/balpočet
92,00 Kč
349,00 Kč
1 650,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Vilín virginský je opadavý keř dorůstající do výšky 5 metrů. Listy se na podzim krásně zbarví dočervena a uprostřed zimy nás překvapí voňavými žlutými, oranžovými nebo červenými květy. Barva květů závisí na druhu. Některé keře vykvétají na podzim, jiné až v březnu. Plody dozrávají teprve v příštím létě, jsou to vejčité, dřevnaté a chlupaté tobolky, které po dozrání pukají a vymršťují semena až čtyři metry daleko. Pochází z Číny odkud se dostal do Evropy a Ameriky.

Vilím obsahuje třísloviny, taniny, těkavé oleje, organické kyseliny a flavonoidy.

Vilín přispívá k normální činnosti cévní soustavy, zejména u tzv. těžkých nohou. Působí jako antioxidant, kdy chrání buňky před oxidativním stresem. Napomáhá normální činnosti kardiovaskulárního systému a podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu - jeho odolnost. Lze ho vyzkoušet pro normální stav kloubů, zdravé dýchání a (před) menstruační komfort.

Své uplatnění najde v kosmetickém průmyslu.

Příprava odvaru: 1 polévkovou lžíci rozdrcené kůry vilínu zalijte 250ml vody a povařte 5-10 minut. Nechejte asi 10 minut vylouhovat a potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy bělas, čarodějnická láska, vímeník, vímenka, vemeník dvoulistý nebo vemeník bělokvětý.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat