ProdejBylin.cz
vyhledat  

Tužebník nať

název drogy latinsky : Herba spiraeae
matečná rostlina česky : Tužebník jilmový
matečná rostlina latinsky : Filipendula ulmaria
balenícena/balpočet
25,00 Kč
50,00 Kč
218,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Tužebník jilmový je vysoká vytrvalá bylina. Má hranatý stonek se zpeřenými listy, které jsou ze spodní strany šedavé až plstnaté. Pětičetné bílé až nažloutlé kvítky vonící po hořkých mandlích se začínají otevírat v květnu až červenci. Vyskytuje se v Evropě a Asii. Roste na vlhkých loukách (mokřadech) a podél vodních ploch či toků.

Tužebník obsahuje flavonové glykosidy (spiraeosid, rutin, hyperin), třísloviny, glykosidy fenolových kyselin, silice (salicylát, salicylaldehyd).

Tužebník přispívá k normální činnosti srdce a dýchacího systému, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Napomáhá rovněž udržovat normální funkce ledvin a močových cest, kdy podporuje vylučování vody z organismu. Bylinu lze vyzkoušet pro osvěžení těla, relaxaci a spánek stejně jako pro zdravé klouby, tkáně a pokožku. Blahodárně působí na přirozenou obranyschopnost – imunitu. V neposlední řadě se rostlině připisují antiseptické vlastnosti.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě tužebníku zalijte 250ml vroucí vody a nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte. Pije se horký 2-3 krát denně.

Tato bylina je známa také pod názvy arunkulus, barbarbule, filipendula, chlapice, kořen vředový, lobaz, lobazník, medunišík, medunišník, ořech zimní, tavola, třebník nebo zimničné koření.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat