ProdejBylin.cz

Truskavec nať

název drogy latinsky : Herba polygoni avicularis
matečná rostlina česky : Rdesno ptačí
matečná rostlina latinsky : Polygonum aviculare
balenícena/balpočet
25,00 Kč
45,00 Kč
189,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Truskavec neboli Rdesno ptačí je jednoletá hojně rozšířená rostlina. Má poléhavou větvenou lodyhu, drobné oválné listy a bělavé, případně bílé květy. Plodem je trojhranná nažka. Je považován za nežádoucí plevel. Roste na polích, zahradách, na kompostech a rumištích, podél cest a náspů.

Truskavec obsahuje flavonoidy, třísloviny, kyselinu křemičitou, silice, slizy, přyskiřice a minerální látky.

Truskavec napomáhá udržovat normální činnost dýchacího a kardiovaskulárního systému, příznivě působí na krevní tlak. Pozitivně působí rovněž na trávení a fungování žlučníku. V neposlední řadě ji lze vyzkoušet pro uchování zdravých močových cest.

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky natě truskavce zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 10-15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy rdesno ptačí truskavec horohaše, chrustavec, chrusťák, koření stržné, krevnice, krvavá rostlina, křupavka, oupor, oupur, prasčák, praskavec, prskavec, ptačí rdesno, rdesen ptačí, rdesno štukavec, stozrno, stržné koření, štikavec, štikovec, štukavec, štukavice, štukavka, truskavec, trutovník, ucestka, úpor, vlčoun, vrabčí jazyk nebo zťukavka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat