ProdejBylin.cz
vyhledat  

Skořice kůra

název drogy latinsky : Cortex cinnamomi cassiae
matečná rostlina česky : Skořicovník čínský
matečná rostlina latinsky : Cinnamomum cassia
balenícena/balpočet
35,00 Kč
135,00 Kč
650,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Skořicovník čínský je statný tropický strom, který dorůstá výšky až 10 metrů. Může být pěstován i jako keř. Vonné listy mají světlezelenou barvu. Žlutavé květy jsou drobné a vytvářejí vrcholičnaté svazečky. Jeho nezralé dužnaté plody vydávají příjemnou vůni. Sbírají se těsně po odkvětu, suší se a na trhu se objevují pod názvem kassiový květ. Kůra skořicovníku má tmavší barvu, kořeněnou nasládlou chuť a příjemnou vůni. Pochází z Barmy, pěstuje se na plantážích v Číně, Indonésii a Thajsku.

Skořice čínská obsahuje silice, třísloviny, pryskyřice, slizy a další složky.

Skořice čínská se používá v potavinářství, likérnictví a je součástí řady směsí koření. Dále se využívá v kosmetice při výrobě ústních voda a zubních past. Ve farmaceutickém průmyslu se přidává do některých léků pro zpříjemnění jejich chuti. V kuchyni se přidává do sladkých pokrmů, pečiva a mas. Používá se při zavařování ovoce.

Skořice přispívá k normální funci dýchacího systému a trávení. Napomáhá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k osvěžení těla.

Příprava odvaru: 1 čajovou lžičku rozdrcené kůry skořice nebo 2 středně velké kousky zalijte 250ml vody a krátce povařte. Potom přeceďte.

Nedoporučuje se užívat v těhotenství.

Tato bylina je známa také pod názvy kasie, kassia, kassie, skořice čínská, skořice kassiová, skořicové dřevo, strom skořicový, trubičky nebo cassia lignea.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat