ProdejBylin.cz
vyhledat  

Skořice cejlonská kůra mletá

název drogy latinsky : Cortex cinnamomi ceylanici
matečná rostlina česky : Skořicovník cejlonský
matečná rostlina latinsky : Cinnamomum ceylanicum
balenícena/balpočet
135,00 Kč
470,00 Kč
2 200,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Skořicovník cejlonský je mohutný tropický strom, dorůstající výšky až 10 metrů. Má silnou, světlou a aromatickou kůru. Silné větve nesou střídavé, kožovité, tmavozelené listy, které jsou na rubu o odstín světlejší. Květenství je vrcholičnaté s bílým nebo žlutým květem o šesti lístcích. Plodem je hnědočervená bobule. Pochází ze Srí Lanky. Odtud se rozšířil do tropických oblastí Brazílie, Číny, Indie, Austrálie nebo na Seychellské ostrovy.

Skořice cejlonská obsahuje silice, diterpeny, eugenol, fenolkarbonové kyseliny a cinnamaldehyd.

Skořicovník ceylonský je velmi dobře známé koření s nejrůznějším použitím v naší kuchyni. Používá se při přípravě sladkých pokrmů, do pečiva, čokolády, cukrářských výrobku, při zavařování ovoce, v likérnictví, ale i v parfumérii.

Skořice cejlonská přispívá k normálnímu trávení (ovlivňuje chuť k jídlu) a udržení normální hladiny cukru a cholesterolu v krvi. Napomáhá normálnímu dýchání, stavu pokožky a sliznic. Lze ji vyzkoušet pro normální funkci reprodukční a močové soustavy a normální činnost střev. Rovněž ji lze použít jako antioxidant a k osvěžení těla.

Tato bylina je známa také pod názvy cinamon, čínské dřevo, skořice, skořice ceylonská, skořice pravá, skořicové dřevo, strom skořicový nebo trubičky.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat