ProdejBylin.cz
vyhledat  

Senna list

název drogy latinsky : Folium sennae
matečná rostlina česky : Kasie sennová
matečná rostlina latinsky : Cassia senna
balenícena/balpočet
26,00 Kč
89,00 Kč
387,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Kasie sennová je nízký keř nebo polokeř, jehož sudozpeřené listy se skládají z několika párů podlouhle kopinatých, na spodině nesouměrných lístků. Úhledné květy vtváří dlouhostopečné úžlabní hrozny, a rostlina tak připomíná květ jírovce maďalu. Květy mají svrchní semeník, ze kterého dozrává vícesemenný lusk. Roste v Egyptě a v tropické Africe. Hlavním dodavatelem na trh je Indie.

Senna list obsahuje sennanigriny, anthranoidy, anthrachinonové glykosidy jako aloeemodinglykosid v listech, flavonoidy, slizy, v listech naphthalinové glykosidy.

Senna list přispívá k normální funkci střev a podporuje pravidelnost.

Senna by se neměla užívat při neprůchodnosti střev, u lidi s chronickými potížemi trávícího ústrojí a při akutních zánětlivých onemocněních střev. Je nevhodná pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy.

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky listů senny zalijte 250ml vroucí vody a nechejte vylouhovat. Protom přeceďte.

Příprava macerátu: 1-2 čajové lžičky listů senny zalijte 250ml studené vody a nechejte 6 hodin macerovat (tím se zamezí vyluhování sennanigrinů, které mohou způsobovat křeče). V tomto kontextu podotýkáme, že lusky senny sennanigriny vůbec neobsahují.

Užívá se 1 šálek na noc a druhý den dopoledne by se měl dostavit účinek.

Tato bylina je známa také pod názvy alexandrijská senna, egyptská senna, sena, samosnec, senes nebo sennový list a lusk.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat