ProdejBylin.cz
vyhledat  

Sedmikráska květ

název drogy latinsky : Flos bellidis perennis
matečná rostlina česky : Sedmikráska obecná
matečná rostlina latinsky : Bellis perennis
balenícena/balpočet
95,00 Kč
350,00 Kč
1 580,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Sedmikráska obecná je drobná, vytrvalá rostlinka, která dorůstá až 15 cm. Má přízemní růžicí podlouhlých listů a jednoúborový stvole. Úbory mají kuželovité lůžko, žluté trubkovité květy v terči a bílé jazykové květy po obvodu.

Vyskytuje se po celé Evropě až po daleký Kavkaz, v Americe, v Austrálii i na Novém Zélandu, tedy všude, kde má dostatek slunce, světla i tepla. Roste v bohatých trávních společenstvech na loukách, pastvinách, mezích, v okolí cest i zahradách

Sedmikráska obsahuje hořčiny, třísloviny, flavoidy, silici, sliz, saponiny, organické kyseliny, inulín, cukr, vitamin C a minerální látky (vápník, hořčík, draslík).

Sedmikráska působí jako antioxidant, což znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k přirozené obranyschopnosti organizmu a jeho odolnosti. Napomáhá normálnímu stavu pokožky, vlasů a nehtů. Používá se i v gastronomii.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku květu sedmikrásky zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy babička, bílé kvítko, cigánka, cikánka, čačenka, denní očko, devaterník, gracia dei, herba artritis, hladověnka, husí kvítko, chudoběnka, chudobička, chudobinka, chudobka, jiskerka, jiskérka, kakuše, kakuška, karuška, kněžský límeček, konsolida, konsolida minor, kuří očko, letní krása, malá kopretinka, matečník menší, nupoříček, ruchtarečky, sedmikrása, sirotka, stokrása, stokráska, svalníček, svalník nejmenší, šešetka, zapomenutka nebo chudobka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat