ProdejBylin.cz
vyhledat  

Rozrazil nať

název drogy latinsky : Herba veronicae
matečná rostlina česky : Rozrazil lékařský
matečná rostlina latinsky : Veronica officinalis
balenícena/balpočet
29,00 Kč
107,00 Kč
495,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Rozrazil lékařský je vytrvalá bylina, která má poléhavou až plíživou lodyhu dorůstající do délky 60cm. Listy jsou zeleno-stříbrné, vstřícné, vejčité až kopinaté a jejich okraje mají mírně zoubkovaný okraj. Rozrazil lékařský kvete v červnu až v srpnu, květy jsou světle až modrofialové. Jsou uspořádány do střapců, které vyrůstají z paždí listů. Plodem je trojhranná tobolka obsahující žluté ploché semínka. Vyskytuje se po celé Evropě a severní Asii.

Rozrazil obsahuje třísloviny, hořčiny, glykosid aukubin, organické kyseliny, vitamín C, saponiny, pryskyřici, vosky, silici.

Rozrazil přispívá k normální činnosti dýchacího systému, ledvin a močového měchýře. Působí pozitivně na relaxaci a spánek. Vyzkoušet ho lze i pro udržení normální funkce jater, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Napomáhá uchovat zdravou pokožku a může být prospěšný i v případě hojení ran.

Příprava nálevu: 1 polévkovou lžíci natě rozrazilu zalijte 250ml vody, přiveďte k varu a krátce povařte. Nechejte 5 minut vylouhovat a potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy čistec, evropský čaj, hadí bylina, hušec, lék celého světa, lékařská veronika, mužská věrnost, nejznamenitější dar přírody, požehnaná královna bylin, přítržné koření, přítržník, ranní bylina, tržník, uhlířská bylina, úložník, veronička, veronika, veronika samec, veronyka, verunka, vřetýnko nebo základní lék.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat