ProdejBylin.cz

Routa nať

název drogy latinsky : Herba rutae
matečná rostlina česky : Routa vonná
matečná rostlina latinsky : Ruta graveolens
balenícena/balpočet
33,00 Kč
120,00 Kč
536,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Routa vonná je vytrvalý, aromatický polokeř s 20 až 60 cm vysokými, rozvětvěnými listnatými stonky. Listy jsou šedo-zelené, řapíkaté a jednoduše až třikrát licho pérovitě střižené. Rostlina kvete od června do září výraznými žlutými květy uspořádanými v koncových soukvětích. Plodem je laločnatá tobolka. Pochází z jihovýchodní Evropy.

Routa obsahuje éterický olej, flavonoidy- rutin, kumariny-bergapten a psoralen, alkaloidy, chinoliny, chinazoliny a acridony.

Routa náleží mezi antioxidanty, kdy chrání buňky před oxidativním stresem, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Přispívá k normální činnosti střevního traktu, ovlivňuje mikrobiální rovnováhu. Rovněž napomáhá udržovat normální funkce oběhové a močové soustavy. Ženy ji mohou vyzkoušet také pro komfort v době před menstruací a v období menopauzy. Je vhodná pro relaxaci a zdravý spánek.

Routa není vhodná k vnitřnímu užití.

Tato bylina je známa také pod názvy děsník, gertrudka, harmala, maruria, ruta, rúta, rútka, rutev, rutva, rutvička, vředová dětská zelina nebo vředová zelina zahradní.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2023 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat