Vážení zákazníci,
objednávky přijaté do 13.12.2018 se pokusíme vyexpedovat v tomto roce. Objednávky přijaté po tomto termínu budou expedovány až začátkem příštího roku. Důvodem je inventura skladových zásob a následující svátky.
Děkujeme Vám za Vaši přízeň projevenou v tomto roce a přejeme Vám příjemné prožití Vánoc a vše dobré do nového roku.

Rooibos list fermentovaný

název drogy latinsky : Herba asphalati
matečná rostlina česky : Čajovníkovec kapský
matečná rostlina latinsky : Aspalathus linearis
balenícena za kuspočet
   50 g   
   25,00 Kč       
   200 g   
   90,00 Kč       
   1000 g   
   404,00 Kč       
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Rooibos jsou fermentované listy (vypadající jako jehličí) rostliny Aspalathus linearis rostoucí jen na malém území v Jižní Africe. Pro řadu generací je tamtéž oblíbeným nápojem a v poslední době získává oblibu i ve zbytku světa.

Rooibos obsahuje řadu minerálních látek, například měď, železo, draslík, vápník nebo hořčík. Stejně jako zelený a černý čaj obsahuje rooibos antioxidanty, ovšem neobsahuje žádný kofein a tak představují alternativní bezkofeinový nápoj vhodný pro děti, kojence i těhotné matky.

Příprava rooibosového čaje je v podstatě stejná jako příprava černého čaje s tím rozdílem, že vůně je vylepšená delším vařením. Výsledný vařený nápoj je červeno-hnědý (rooibosu se někdy říká červený čaj). V Jižní Africe je běžné pít rooibos spolu s mlékem a cukrem, avšak v ostatních částech světa se většinou podává bez těchto přísad. Vůně rooibosu je často popisována jako sladká (bez přidání cukru) a mírně ořechová.

najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2018 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena.
vyhledat