ProdejBylin.cz
vyhledat  

Reishi houba

matečná rostlina česky : Lesklokorka lesklá
matečná rostlina latinsky : Ganoderma lucidum
balenícena/balpočet
127,00 Kč
416,00 Kč
1 900,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Lesklokorka lesklá zvaná Reishi je dřevokazná houba, která je řazena mezi stopkovýtrusné (v těle houby dochází ke splynutí obou jejich jader a vzniku výtrusů). Její klobouk (plodnice) má nezaměnitelnou lesklou barvu, která se mění s věkem houby. V mládí je špinavě žlutá a posléze přechází přes červenohnědou až kaštanově hnědou. Právě typický vzhled klobouku dal houbě jméno, protože její latinské označení Ganoderma pochází z řeckých slov ganos (lesklý) a derma (kůže), což se ostatně odráží v jejím českém jméně. Vyskytuje se v Asii, severní Americe a dá se nalézt i u nás.

Reishi obsahuje polysacharidy, kyselinu ganodermovou a lucidenovou. Dále obsahuje antioxidanty, alkaloidy, steroly, mastné kyseliny, vlákninu, vitaminy, enzymy nebo adenosin (nukleosid). Z minerálů a stopových prvků můžeme v Reishi nalézt železo, mangan, hořčík, měď, zinek či vzácné germanium. Celkem odborníci uvádějí, že Reishi obsahuje až 400 biologicky aktivních látek.

Reishi přispívá k přirozené obranyschopmosti imunitního systému. Napomáhá normální funkci oběhové soustavy a je možné ji vyzkoušet k udržení správné hladiny cholesterolu v krvi.

Příprava odvaru: 3-5g houby Reishi zalijte 500ml studené vody a přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni 30 minut. Potom přeceďte. Užívá se 3 krát denně jeden šálek.

Tato bylina je známa také pod názvy lesklokorka, reishi, mannentake, Ling Zhi, lingzhi nebo ganoderma.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat