ProdejBylin.cz
vyhledat  

Rehmánie kořen

název drogy latinsky : Radix rehmanniae
matečná rostlina česky : Rehmánie lepkavá
matečná rostlina latinsky : Rehmannia glutinosa
balenícena/balpočet
105,00 Kč
370,00 Kč
1 770,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Rehmánie lepkavá je trvalá bylina dosahující výšky až 30 cm s hustými chlupy na červenorůžové lodyze byliny. Kořen byliny má zhruba 6 cm na délku, je masitý a je nejvíce používanou bylinnou částí jako součást tradiční čínské medicíny a ayurvédy. Listy jsou zelené, 2-13 cm dlouhé, eliptické, oválné, na rubu světlejší, na spodu načervenalé, vytváří přízemní růžici a mají zubaté okraje. Rostlina má úžlabní, žluté až purpurové květy objevující se od dubna do července. Plodem je tobolka s velkým množstvím menších semínek. Pochází z Číny a Mongolska. Dnes se pěstuje ve střední Číně.

Rehmánie obsahuje glykosidické látky, ehmaniosidy, steroidy, polysacharidy, oligosacharidy, iridoidy, fenolické glykosidy, flavonoidy, aminokyseliny, anorganické látky, organické kyseliny a minerální látky (železo, zinek, chrom, mangan).

Příprava odvaru: 5-10g kořene rehmánie zalijte 500ml vody a povařte 10 minut. Potom přeceďte. Užívá se 2x denně na lačno.

Tato bylina je známa také pod názvy Digitalis glutinosa, di huang, dihuang, gan dihuang, glutinous rehmannia, Go-shajinki-gan, Hachimijio-gan, huaiquing dihuang, juku-jio, Kan-jio nebo Rehmannia chinensis.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat