ProdejBylin.cz
vyhledat  

Řebříček nať

název drogy latinsky : Herba millefolii
matečná rostlina česky : Řebříček obecný
matečná rostlina latinsky : Achillea millefolium
balenícena/balpočet
25,00 Kč
55,00 Kč
218,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Řebříček obecný je vytrvalá rostlina s přímými, nahoře se větvícími lodyhami. Střídavé listy jsou 2 – 3 x zpeřené v úzce čárkovité úkrojky. Drobné květní úbory jsou uspořádané do bohatého květenství bílé nebo narůžovělé barvy. Řebříček kvete od června do září. Plody tvoří nažky bez chmýru. Vyskytuje se téměř v celé Evropě, Turecku a na severu Asie. Roste na suchých loukách, na mezích, na pastvinách a skalnatých stráních, podél cest.

Řebříček obsahuje éterické silice, cholin, třísloviny, monoterpeny, sesquiterpeny, hořčiny, flavonidy, chamazulen.

Řebříček nať přispívá k normální činnosti dýchacího systému, cévní soustavy, správné funkci močových cest a ledvin. Pozitivně ovlivňuje trávení a žlučník, ženy ji mohou vyzkoušet pro udržení komfortu v průběhu menstruace. Po řebříčku může sáhnout také ten, kdo si chce uchovat zdravou pokožku. Při příjmu nad 40 mg se navíc jedná o antioxidant, to znamená, že napomáhá chránit buňky před oxidativním stresem.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě řebříčku zalijte 250ml vroucí vody a nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte. Užívá se 3 krát denně mezi jídly.

Tato bylina je známa také pod názvy Achillova bylina, bylina proti bolestem břicha, cikánský žebř, hřebíček, hřebříček, husí jazejček, husí ocásek, iva, jazejček, kočičí chvost, kočičí ocas, kroupky, krupička, krvavník, lék všech škod, mačačinec, matčina bylina, myší chůstek, myší chvost, myší chvostek, myší chvůstek, myší ocásek, myší vocásek, ovčí žebro, panenská bylina, persán, polní cypřiš, polní chmel, řebjík, řebří, řebřík, stolístek, tisíclístník, vlčí žebro, všekoření, yva, zaječí chléb, žebráček, žebříček nebo žebřík.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat