ProdejBylin.cz
vyhledat  

Pupava kořen

název drogy latinsky : Radix carlinae
matečná rostlina česky : Pupava bezlodyžná
matečná rostlina latinsky : Carlina acaulis
balenícena/balpočet
55,00 Kč
200,00 Kč
900,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Pupava bezlodyžná je rostlina, pro kterou je typické, že jí téměř chybí stonek a roste tedy u země. Je vysoká přibližně 5 až 10 centimetrů, má pichlavé listy uspořádané do růžice. Květy, které kvetou od července do října, se skládají ze středového terčíku, pokrytého žlutými chloupky, a jsou obklopené bílými anebo stříbrnými listeny. Vyskytuje se ve střední a jižní Evropě. Roste na sušších výslunných stráních, loukách a pastvinách, na mezích, v lesních lemech i ve světlých lesích.

Pupava obsahuje inulin, pryskyřice, silice a třísloviny.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku kořene pupavy zalijte 250ml horké vody a nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 1 polévkovou lžíci kořene pupavy zalijte 250ml studené vody a nechejte 8 hodin louhovat. Následně přiveďte k varu a nechejte 15 minut odstát. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy divoký artyčok, hnidák, hostcová bylina, hromový kořen, chameleon bílý, karolina, karolina bílá, kartáčky, kořen divokého artyčoku, krasovlásek, kupava, planý bodlák, poupava, pupava bílá malá, rákosový kořen, stříbrný bodlák, trnová koruna nebo zaječí řepka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat