ProdejBylin.cz
vyhledat  

Proskurník kořen

název drogy latinsky : Radix althaeae
matečná rostlina česky : Proskurník lékařský
matečná rostlina latinsky : Althaea officinalis
balenícena/balpočet
28,00 Kč
97,00 Kč
409,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Proskurník lékařský je vytrvalá chlupatá bylina dorůstající výšky 70-180cm. Má laločnaté jednoduché listy a narůžovělé květy. Pro svůj dekorativní vzhled je často vysazován do okrasných zahrad.Pochází z oblasti od Středomoří po Střední Asii. V České republice roste jako původní rostlina jen na jižní Moravě. Roste ve vlhkém prostředí jako jsou slatinné louky, pobřežní křoviny, břehy rybníků apod.

Proskurník obsahuje slizové látky, škroby, sacharózu, asparagin, pektiny, flavonoidy, minerální látky, organické kyseliny a stopy silice.

Proskurník přispívá k normálnímu trávení a činnosti střev. Napomáhá normálnímu dýchání a vykazuje jistou antibakteriální aktivitu.

Příprava macerátu: 2 čajové lžičky kořene proskurníku zalijte 250ml studené vody a nechejte louhovat 6-8 hodin. Potom přeceďte. Je vhodné macerát před užitím lehce přihřát.

Tato bylina je známa také pod názvy ajbiš, ajbíšek, albiš, hybíšek, ibiš, ibišek, ibiškový kořen, pople, proskur, proskurníkový kořen, římský pople, římský sléz, sléz vysoký, sléz zahradní, slézová růže nebo topolovka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat