ProdejBylin.cz
vyhledat  

Přeslička nať

název drogy latinsky : Herba equiseti
matečná rostlina česky : Přeslička rolní
matečná rostlina latinsky : Equisetum arvense
balenícena/balpočet
25,00 Kč
57,00 Kč
236,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Přeslička rolní je trvalá bylina s dlouhým, článkovaným a hluboko v zemi uloženým oddenkem s rozmnožovacími hlízami. Každoročně z ní vyrůstají dva druhy článkovaných stonků - zpočátku nerozvětvené a nezelené plodné jarní stonky nesoucí klas sporofylů, na kterých se nacházejí výtrusnice, a po nich, když jarní stonky po vyrašení výtrusů zahynou, vyrůstají zelené a rozvětvené letní stonky se šupinatými listy na uzlech. Vyskytuje se na polích, okrajích silnic a zaplevelených plochách, prakticky v každé zemi světa s výjimkou Austrálie, Nového Zélandu a Antarktidy. Daří se jí především ve vlhkých oblastech.

Přeslička obsahuje kyslinu křemičitou, steroidní saponiny, flavonoidní glykosidy (qyurcetin, luteolin, campherol), hořčiny, organické kyseliny (např. kyselina jablečná), silice, třísloviny a stopy alkaloidů.

Přeslička patří mezi antioxidanty, tudíž chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k celkovému osvěžení těla, podporuje zdravé dýchání i odolnost organismu. Napomáhá udržovat zdravou pokožku, tkáně, kosti, klouby i vlasy, podílí se na mineralizaci nehtů. Napomáhá zachovat normální činnost kardiovaskulárního systému a fungování močových cest a ledvin. Pozitivně působí rovněž na játra a podporuje cholerézu, takže přispívá k jejich pročištění. Muži mohou vyzkoušet přesličku pro zdravou prostatu.

Příprava odvaru: 2 čajové lžičky natě přesličky zalijte 250ml vody a 5 minut povařte. Následně nechejte 15 minut odstát a potom přeceďte. Užívá se 2x až 3x denně.

Tato bylina je známa také pod názvy bezlist, blivačka, cepílek, cidivka, divé proso, divoké proso, duvok, chvost, chvošč, chvošče, chvošť, kačení mýdlo, kauviš, kociál, kocical, kocuřina, kočičí hřbet, kočičí ocas, kopí sv. Václava, kudelka, lubeček, plivačka, prasátka, praslice, praslička, přanda, přaska, přáska, přástka, přaslena, přaslenka, přaslička, přesle, přeslice, přesličí, přeslina, řehtačky, skříb, stolička, škrabka, škrejp, škryb, šmirglová tráva, třaslavka, třaslavice, třaslena, třaslice, třaslička, třeslična, usranka, věchtoví, veverčí ocas, veverčí ocásek, přeslička zimní nebo přeslička přezimující.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat