ProdejBylin.cz
vyhledat  

Pomeranč květ

název drogy latinsky : Flos aurantii
matečná rostlina česky : Pomerančovník
matečná rostlina latinsky : Citrus aurantium
balenícena/balpočet
69,00 Kč
250,00 Kč
1 120,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Pomerančovník je stálezelený strom někdy i keř. Je o něco menší než jeho původní hořká varianta. Pomerančovník má středně velké, tmavě zelené listy, dlouhé trny a bílé silně aromatické květy. Jedlé plody jsou sladké. Pochází pravděpodobně z jižní či jihovýchodní Asie (Čína, Vietnam), v dnešní době se pěstuje prakticky v celé oblasti subtropického pásma. Nejvíce se mu daří v jižní Brazílii. Dalšími významnými dodavateli jsou USA a v Evropě Španělsko.

Pomeranč obsahuje silice, limonen, myrcen, alfa pinen, alifatické aldehydy, sacharidy, vlákninu, minerální látky, zejména draslík a vápník. Dalšími složkami jsou flavonoidy, vitamíny A, B, C, pektin, kyselina citronová a další látky.

Květ pomeranče se často používá k úpravě vůně a chuti čajových směsí, kterým dává příjemné pomerančové aroma. Obdobně se používá také v likérnictví.

Pomeranč květ přispívá k normálnímu dýchání. Může napomáhat k nervové rovnováze, uklidnění, relaxaci a navození spánku. Lze jej vyzkoušet při kontrole tělesné hmotnosti (normální metabolismus lipidů).

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky květů pomeranče zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy pomeranč, bitter orange, bitter orange peel, bigaradie, kijitsu, neroli oil, laranja-amarga, zhi shi, zhi qiao, Fleur d´Orange Amére, Orange Amére, naranja, zhi ke, shangzhou zhiqiao, nagaranga, naranj, nerenxa, marmalade orange, chongcao, chin ch´lu nebo Kua.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat