ProdejBylin.cz

Perila list

název drogy latinsky : Folium perillae
matečná rostlina česky : Perila křovitá
matečná rostlina latinsky : Perilla frutescens
balenícena/balpočet
75,00 Kč
250,00 Kč
1 045,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Perila křovitá je bylina rostoucí do výšky někdy až 100 cm. Stonek rostliny je chlupatý, čtverhranný. Listy jsou zelené s růžovým nádechem na rubu, protistojné, oválné, zoubkaté, 8-12 cm dlouhé, 5-9 cm široké se špičatým koncem a dlouhým řapíkem. Květy jsou drobounké, fialové, vyrůstají na koncích větviček a objevují se od srpna do září. Plodem je asi 2 mm velký, šedohnědý schizokarp. Semena jsou jemná, oválná a tvrdá s rozličnými barvami. Perilla pochází původem z Číny nebo Indie, kde se dodnes hojně vyskytuje v nadmořských výškách do 1 200 metrů nad mořem. Hlavními zemědělskými producentskými zeměmi perilly jsou Čína, Indie, Japonsku, Korea, Thajsko a další východoasijské země. Rostlina však může růst a snáší mírná pásma Evropy a Severní Ameriky. Je rovněž dekorativní rostlinou.

Listy Perily obsahují flavonoidy, deriváty kyseliny kávové a éterický olej.

Perila křovitá přispívá k zachování normální činnosti dýchacího systému, extrakt z jejích listů navíc příznivě ovlivňuje produkci cytosinů a specifických protilátek.

Své uplatnění najde i v kuchyni, kde se přidává do různých pokrmů, hodí se k masu, rybám a do salátů.

Příprava odvaru: 1 polévkovou lžíci listů perily zalijte 750ml studené vody a přiveďte k varu. Povařte 8-10 minut a nechejte odstát do vychladnutí. Potom přeceďte. Rozdělte na tři části a ty užívejte běhme dne.

Tato bylina je známa také pod názvy Zi su nebo Černá kopřiva.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2022 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat