ProdejBylin.cz
vyhledat  

Pampeliška kořen s natí

název drogy latinsky : Radix taraxaci cum herba
matečná rostlina česky : Smetanka lékařská
matečná rostlina latinsky : Taraxacum officinale
balenícena/balpočet
25,00 Kč
87,00 Kč
370,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Pampeliška (Smetánka lékařská) je vytrvalá rostlinka, která je nápadná pro svou růžici přízemních, podlouhlých a hrubě kracovitých listů. Z jejich středu se k nebi tyčí dutý stonek se zlatavým květním úborem. Ten je složen z přibližně 200 jazykovitých květů, které jsou velmi hustě vměstnány do jednoho květního lůžka. Ve všech částech smetanky jsou přítomny mléčnice, které způsobují, že po utržení rostlina "pláče". Roste na loukách, mezích, polích, ale i na zahradách a u cest.

Pampeliška obsahuje hořčiny, třísloviny, inulin, soli sodíku, draslíku, kyseliny křemičité, manganu, síry a fosforu, fytosteroly, fruktózu či vitaminy A, B, C a D.

Pampeliška kořen s natí přispívá k normálnímu trávení, působí jako prebiotikum a zároveň podporuje vylučování a pročištění organismu. Napomáhá uchovat zdravá játra a žaludek, udržuje normální funkce močové soustavy. Při příjmu nad 40 mg se navíc jedná o antioxidant, tudíž chrání buňky před oxidativním stresem. A v neposlední řadě ovlivňuje metabolismus lipidů, respektive normální hladinu cholesterolu v krvi.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku listů pampelišky zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 2 čajové lžičky kořene pampelišky zalijte 250ml vody a vařte 5-10 minut. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy hadí mlíčí, herba urinaria, husí kap, kačenec, kačinec, kašinec, kněžská pleš, lucerničky, lucerny, lupen pampuliškový, lví zub, majíček, mléč, mlíč, mlíčák, mlíčí, mlíčňák, mlíčný lupen, mléčný lupen, mnišská hlava, odvančík, pampalíšek, pampališka, pampelíček, pampelík, pampelíšek, pamprlice, pampuliška, pampuška, plečka obecná, pleska, pleška, pléška, počůránek, psí zub, pumpelice, pupava, pupava lékařská, smetaník nebo smetanka obecná.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat