ProdejBylin.cz

Oves setý plod

název drogy latinsky : Fructus avenae
matečná rostlina česky : Oves setý
matečná rostlina latinsky : Avena sativa
Tato položka není aktuálně dostupná.
 
Tuto položku bohužel nemáme nyní skladem
a není znám termín další dodávky.
 
Máte-li zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

popis a tradiční použití

Oves setý je jednoletá tráva, která dorůstá výšky mezi 40 až 150 cm. Roste jednotlivě, stébla jsou hladká, přímá a poměrně mohutná. Pochvy listů jsou lysé a jazýčky krátké, oválné, se zašpičatělými zoubky. Čepele mají dosti drsnou strukturu z obou stran, zvláště pak na okrajích, jejich barva je šedozelená, délky dosahuje zhruba 3 cm a šířky kolem 16 mm. Druhem květenství je lata. Oves je jediným druhem obilí, které netvoří obilky v lichoklasech. Obilky jsou drobnější, hustě porostlé trichomy. Svůj původ má v Číně a Mongolsku, dnes už se ale poměrně běžně pěstuje také v České republice a po celé Evropě.

Oves plod obsahuje saponiny, škrob, glukokiny, bílkoviny a řadu látek, jako alkaloid avenin, vanilinglykosid a jiné látky.

Oves přispívá k normální činnosti střevního traktu a normálnímu stavu pokožky. Lze ho vyzkoušet k navození hormonální rovnováhy a k osvěžení těla. V neposlední řadě oceníme jeho relaxační účinek a vliv na usínání.

Příprava odvaru: 1 lžíci drcených plodů ovsa zalijte 250ml vody a krátce povařte. Nechejte 15 minut odstát a potom přeceďte. Užívá se 3x denně.

Tato bylina je známa také pod názvy ovos, voves nebo vovos.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat