ProdejBylin.cz
vyhledat  

Ořešák list

název drogy latinsky : Folium juglandis
matečná rostlina česky : Ořešák královský
matečná rostlina latinsky : Juglans regia
balenícena/balpočet
25,00 Kč
63,00 Kč
242,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Ořešák královský je mohutný rozložitý listnatý strom. Kmen má šedou, hladkou a později rozpraskanou kůru. Listy jsou složené z 5 protáhlých, obvejčitých, na okraji jemně pilovitých lístků. Květy vyrůstají v jednopohlavných květenstvích bez korunních lístků. Samčí květy tvoří převislé jehnědy žlutozelené barvy. Samičí květy jsou malé a rostou samostatně. Plodem je oříšek ve vysychavé, rozpadavé češuli - "vlašské ořechy". Místem původu je východní Evropa a Čína. Vyskytuje se na slunných místech, v údolích, na březích potoků a řek.

Ořešák list obsahuje naftochinon juglon, třísloviny, flavonoidy, kyselinu elagovou, silice, karotenoidy, vitamin C, hořčiny aj.

Ořešák patří mezi antioxidanty, tudíž chrání buňky před oxidativním stresem. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu a střev, kdy ovlivňuje mimo jiné pravidelnost. Pozitivně působí rovněž na hladinu glukózy v krvi, stejně jako na hladinu lipidů v krvi. V neposlední řadě jej lze vyzkoušet i pro normální funkce ledvin.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku listů ořešáku zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 10-15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy chřapáč, chřapáči, Jovišův žalud, Jupiterův žalud, kamenáč, kameňák, kameník, křapáč, křapák, křapky nebo ořechy královské.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat