ProdejBylin.cz

Ořech oplodí

název drogy latinsky : Pericarpium juglandis
matečná rostlina česky : Ořešák královský
matečná rostlina latinsky : Juglans regia
balenícena/balpočet
33,00 Kč
119,00 Kč
545,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Ořešák královský je mohutný rozložitý listnatý strom. Kmen má šedou, hladkou a později rozpraskanou kůru. Listy jsou složené z 5 protáhlých, obvejčitých, na okraji jemně pilovitých lístků. Květy vyrůstají v jednopohlavných květenstvích bez korunních lístků. Samčí květy tvoří převislé jehnědy žlutozelené barvy. Samičí květy jsou malé a rostou samostatně. Plodem je oříšek ve vysychavé, rozpadavé češuli - "vlašské ořechy". Místem původu je východní Evropa a Čína. Vyskytuje se na slunných místech, v údolích, na březích potoků a řek.

Ořech oplodí obsahuje karbonové kyseliny, chinony, terpeny, flavonoidy, třísloviny, vitaminy a provitaminy a stopové prvky (draslík, fosfor, hořčík).

Ořech oplodí je antioxidant, tudíž pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem. Podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu a jeho odolnost. Napomáhá správnému metabolismu lipidů, čímž ovlivňuje jejich hladinu v krvi. Dále ho lze vyzkoušet pro normální činnost ledvin a střevního traktu (pravidelnost).

Příprava odvaru: 1 čajovou lžičku oplodí ořechu zalijte 250ml vody. Přiveďte k varu a vařte 8-10 minut. Nechejte odstát a potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy chřapáč, chřapáči, Jovišův žalud, Jupiterův žalud, kamenáč, kameňák, kameník, křapáč, křapák, křapky nebo ořechy královské.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2022 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat