ProdejBylin.cz
vyhledat  

Oman pravý kořen

název drogy latinsky : Radix inulae
matečná rostlina česky : Oman pravý
matečná rostlina latinsky : Inula helenium
balenícena/balpočet
27,00 Kč
99,00 Kč
470,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Oman pravý mohutná trvalka, která může dosahovat výšky 90-150 centimetrů. Oddenek omanu je hnědý, velký, větvený, na řezu bílý, hrubý, válcovitý, v průměru cca 3 cm s hořkou chutí a kafrovou vůní, z něhož vyrůstá vysoká, plstnatá, větvená lodyha, která je porostlá přisedlými, řapíkatými, střídavými, na rubu plstnatými, podlouhlými listy, které mají oválný až vejčitý tvar a mírně zubatý okraj. Květy omanu jsou 5cm široké, v úboru má mnoho okrajových kvítků, každý s minimálně 3 žilnatinami. Původem je oman pravý z oblasti střední Asie. V současné době je běžnou rostlinou v mnoha částech světa.

Oman pravý obsahuje inulin, éterický olej (helenin), pektiny, triterpeny, steroly, hořčiny, sacharidy a další látky.

Oman přispívá k normální činnosti gastrointestinální traktu, pozitivně ovlivňuje pročištění a chuť k jídlu. Napomáhá uchovat normální funkce hltanu a dýchacích cest, podporuje vylučování vody z organismu.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku kořene omanu zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 1-2 čajové lžičky kořene omanu krátce povařte ve 250ml vody a nechejte vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy alant německý, alantový kořen, devětsil, elenium, enula, inula, litvor, oko Kristovo, oman lékařský, ománek, uspivřed, voman, vománek, zaspivřed nebo zlatý traňk.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat