ProdejBylin.cz
vyhledat  

Nové koření plod mletý

matečná rostlina česky : Pimentovník léčivý
matečná rostlina latinsky : Pimenta officinalis
balenícena/balpočet
43,00 Kč
151,00 Kč
650,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Nové koření jsou sušené plody pimentovníku léčivého. Jedná se o tropický stálezelený strom vysoký až 15 metrů s oválnými, lesklými listy se pěstuje především v oblastech Střední Ameriky, zejména na Jamajce. Zelené plody zráním fialoví, ale sklízejí se ještě před dosažením plné zralosti (při dozrávání ztrácejí cenné vonné silice) a suší se na slunci. Pochází z Jamajky, ale je rozšířen ve Střední Americe, Kubě, Hispaniole, Kajmanských ostrovech, Bahamách, jižním Mexiku a Střední Americe. Pěstuje se i v Portoriku, Malých Antilech a Panenských ostrovech.

Nové koření obsahuje polysacharidy, třísloviny, flavonoidy, silice, glykosidy a oleje. Dále některé vitaminy a minerální látky.

Nové koření se používá do uzenin, při konzervaci masa, v kuchyni do omáček a polévek, při marinování ryb, do zvěřiny, k nakládané zelenině, do svařeného vína i do perníku.

Mletý plod je vhodný na pečení.

Tato bylina je známa také pod názvy anglické koření, jamajský pepř, myrta všechutná, nové koření, pepř hřebíčkový, piment, pimentové koření, pimentový strom, všehochuť nebo všekoření.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat