ProdejBylin.cz
vyhledat  

Mučenka nať

název drogy latinsky : Herba passiflorae
matečná rostlina česky : Mučenka pletní
matečná rostlina latinsky : Passiflora incarnata
balenícena/balpočet
37,00 Kč
125,00 Kč
510,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Mučenka pletní je rychle rostoucí vytrvalá popínavá rostlina s velkými květy. Stonky mohou být hladké nebo ochmýřené, dlouhé, popínavé s mnoha úponky. Listy jsou střídavé, dlanitě složené, trojlaločnaté, výjimečně až pětilaločnaté; měří od 6 do 15 cm. Květ má pět modrobílých okvětních lístků, bílou a fialovou korunu. Masité plody jsou oválné bobule velikosti slepičího vejce. Zpočátku jsou zelené, během dozrávání se zbarvují do žluta až oranžova. Mučenka běžně roste na jihu Spojených států amerických.

Mučenku lze vyzkoušet pro snadnější zvládání stresu, protože působí blahodárně na uchování běžného emočního komfortu. Rovněž přispívá ke zdravému spánku, a to obzvláště v případě, kdy je nespavost způsobená stresovou zátěží.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě mučenky zalijte 200ml vroucí vody a nechejte 10-15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy granadila, Ježíškova koruna, Kristova koruna, Kristův květ, mučenka pletní, mučenka pleťová, pasiflóra, pasijón nebo umučení Ježíše Krista.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat