ProdejBylin.cz
vyhledat  

Mochna husí nať

název drogy latinsky : Herba anserinae
matečná rostlina česky : Mochna husí
matečná rostlina latinsky : Potentilla anserina
balenícena/balpočet
28,00 Kč
99,00 Kč
434,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Mochna husí je víceletá, nízká, plazivá bylina s až 80 cm dlouhými, na uzlinách kořenujícími výběžky. Listy primární růžice řapíkaté, přetrhovaně lichozpeřené, až 20 i více cm dlouhé, na rubu stříbřitě hedvábně chlupaté, se 4 až 12 jařmy velkých lístků, mezi kterými leží malé celokrajné nebo zubaté lístky. Květy, jednotlivé, úžlabní, 5četné, žluté. Roste při okrajích cest, na pastvinách, v zahradách, příkopech, na březích potoků a rybníků.

Mochna husí obsahuje katechinové třísloviny, flavonoidy, tormentol, hořčiny, organické kyseliny, cholin, pryskyřici, sliz, vitamín C, lithium, v oddenku pak mastné kyseliny, minerální látky, tormentol.

Mochna husí přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu, zejména k pohybu střev a zdravé mikroflóře. Rovněž podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a ženy ji mohou vyzkoušet pro udržení komfortu v období před a během menstruace.

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky natě mochny husí zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy husí kvítko, husí mýdlo, husí nožka, husí nůžka, husí tlápota, husičky, kačenky, kačinec, kachničky, mochna hedvábná, mochna stříbrná, námožníček, nátržník husí, návesníček, protikřečová bylina, protikřečové koření, stříbrníček, stříbrník, žebříček nebo žlutka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat