ProdejBylin.cz
vyhledat  

Maté pražené list

název drogy latinsky : Folium mate tosta
matečná rostlina česky : Cesmína paraguayská
matečná rostlina latinsky : Ilex paraguariensis
balenícena/balpočet
30,00 Kč
103,00 Kč
430,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Maté se připravuje z listů cesmíny paraguayské, což je až 20m vysoký stálezelený strom. Má tuhé střídavě uspořádané listy s vroubkovaným okrajem. Kvete nenápadnými zelenkavě bílými květy. Plodem je kulatá červená peckovice. Pochází z jihoamerického kontinentu. Maté pražené vzniká dodatečným pražením maté zeleného.

Obyvatelé Jižní Ameriky pitím maté tlumí pocit hladu. V dnešní době se tato vlastnost využívá při různých redukčních dietách.

Maté obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B5 a C, vápník, hořčík, mangan, železo, selen, draslík, křemík a fosfor, asi 15 druhů aminokyselin, stopové prvky a antioxidanty, kofein, matein, heobromin, theofylin.

Maté je účinným antioxidantem, což znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému a podporuje vylučování vody z organizmu. Dále vzhledem k obsaženému kofeinu napomáhá potlačit duševní a tělěsnou únavu a celkově osvěžit tělo. Lze ho také vyzkoušet při kontrole tělěsné hmotnosti, jelikož ovlivňuje metabolismus lipidů.

Příprava nálevu: 2-3 lžičky maté praženého zalijte malým množstvím vody o teplotě cca 50°C. Vytvořte řídkou kaši a tu zalijte vodou o teplotě 70-80°C. Nechejte vylouhovat 5 minut a potom přeceďte.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat