ProdejBylin.cz
vyhledat  

Maca kořen mletý

matečná rostlina česky : Maca horská
matečná rostlina latinsky : Lepidium meyenii
balenícena/balpočet
45,00 Kč
167,00 Kč
770,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Maca horská je dvouletá asi 15 cm vysoká rostlina. Má podlouhlé listy a miniaturní světlé květy. Jejím plodem je oválný lusk, který nás ovšem nemusí příliš zajímat. Nejdůležitější je na ní to, co nejde vidět – kořen. Roste v Andách ve výškách od 3 000 až po 4 500 m. n. m.

Maca obsahuje vitamíny a minerály, zejména vitamíny skupiny B, vitamín A, C a E, železo, vápník, hořčík, zinek, sodík, draslík, jód a měď, dále aminokyseliny, mastné kyseliny-kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová, dále steroly -kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol, třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty -benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát, bílkoviny, uhlovodany a vlákninu.

Maca pozitivně ovlivňuje celkové fyzické a duševní zdraví, podporuje vytrvalost a vitalitu člověka. Ženy ji mohou vyzkoušet zejména pro období menopauzy, jelikož ovlivňuje hormonální systém (je zdrojem fytoestrogenu). Vhodná je rovněž pro podporu sexuality a plodnosti.

Maca se užívá ve formě prášku, kdy 1 čajovou lžičku macy rozmícháme ve vodě a pijeme 2x denně na lačno. Může se také přidávat do jogurtů, kaší a smoothie.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat