ProdejBylin.cz
vyhledat  

Lišejník islandský stélka

název drogy latinsky : Lichen islandicus
matečná rostlina česky : Pukléřka islandská
matečná rostlina latinsky : Cetraria islandica
balenícena/balpočet
37,00 Kč
134,00 Kč
596,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Lišejník islandský je lišejník, který je rozšířený zejména v severní Evropě. Má až 15 cm vysokou keříčkovitou stélku a větve zakončené zploštělými laloky.

Lišejní islandský obsahuje slizy, hlavně lichenin a isolichenin, pektiny, ligniny a lišejníkové kyseliny, vitamín A a jód, lišejníkové kyseliny, především fumaroprotocetrarovou, protolichesterovou a uzninovou.

Lišejník islandský patří mezi antioxidanty, kdy chrání buňky před oxidativním stresem. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a přispívá k normální činnosti dýchacího systému. V neposlední řadě ovlivňuje i trávení, vyzkoušet ji lze pro chuť k jídlu. Je vhodná pro celkové osvěžení těla a napomáhá udržovat pohlavní zdraví žen. Dále své uplatnění nalezne ve farmacii a kosmetice.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku lišejníku zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava macerátu: 1 polévkovou lžíci lišejníku zalijte 1 litrem studené vody a nechejte 8 hodin (nejlépe přes noc) macerovat. Potom přeceďte. Následně zahřejte do vlažné podoby a popíjejte.

Tato bylina je známa také pod názvy důlkatec, islandský lišejník, islandský mech, lišejník, lišejník plicník, plicní lišejník, mech, mech islandský, mech stromovní, mšina, plicní mech, plicník, plicník islandský, plicník suchý nebo ucpávka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat