ProdejBylin.cz

Lichořeřišnice semeno

název drogy latinsky : Semen tropaeoli
matečná rostlina česky : Lichořeřišnice větší
matečná rostlina latinsky : Tropaeolum majus
balenícena/balpočet
61,00 Kč
201,00 Kč
828,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Lichořeřišnice větší je jednoletá bylina s plazivou lodyhou až 3 metry dlouhou (ve své domovině až 5 metrů). Listy jsou štítovité s ovíjivými řapíky, celokrajné, lysé. Květy jsou pětičetné až 7 cm široké, na ovíjivých stopkách, kališní lístky okrouhlé, oranžově červené. Kvete v červnu až říjnu. Plodem je tobolka. Lichořeřišnice je původem z Jižní Ameriky. Vyskytuje se však i na mnoha dalších místech tropů a subtropů.

Lichořeřišnice obsahuje glykosidy hořčičného oleje -glukosinoláty, glukotropaeolin, kyselina askorbová, flavonoidy, karotenoidy, v plodech cucurbitaciny.

Lichořeřišnice není pouze okrasnou květinou, ale je považována rovněž za chutnou zeleninu. Ještě nezralá semena lze nakládat, v kuchyni se uplatní také jedlé listy a květy.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku podrcených semen lichořeřišnice zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy kapucínka, měsíční záře, nepravé kapary, řeřicha, řeřicha kapucínská, řeřicha otáčivá nebo řeřicha zahradní.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2022 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat