ProdejBylin.cz
vyhledat  

Libeček kořen

název drogy latinsky : Radix levistici
matečná rostlina česky : Libeček lékařský
matečná rostlina latinsky : Levisticum officinale
balenícena/balpočet
35,00 Kč
128,00 Kč
580,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Libeček je vysoká vytrvalá bylina podobná celeru s dutou lodyhou a bohatě rozvětveným kořenem. Kvete žlutozelenými kvítky. Plody jsou žlutohnědé hladké dvounažky. Libeček může vyrůst do výšky až 2 metry a kvete ke konci jara, zatímco hrbolaté plody dozrávají až v srpnu. Květenstvím je okolík z 12 až 20 okolíčků. Bylinka se vyskytuje v oblastech s bohatou půdou, která udržuje vlhkost. Jako koření se používají listy a semínka, kořen jako zelenina. Plody se používají při přípravě likérů. Libeček roste téměř v celé Evropě a Severní Americe.

Libeček obsahuje silice s ftalidy, terpinolem, karvakrolem a dalšími složkami, a dále kumariny, pryskyřice, cukry.

Libeček přispívá k normální činnosti cévní soustavy, vyzkoušet ji lze také při nepříjemném pocitu těžkých nohou. Příznivě ovlivňuje vylučování vody z organismu a napomáhá udržovat normální trávení. V neposlední řadě libeček podporuje i fyzickou výkonnost a připisují se mu rovněž relaxační vlastnosti.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku kořene libečku zalijte 250ml vroucí vody a přikryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 2 čajové lžičky kořene libečku zalijte 250ml vody a v zakryté nádobě povařte 5 minut. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy apich, české maggi, libček, libčí, libestikum, libíček, ligurček, lobeček, lubček, lubeček, maggi koření, maggi zelenina, mágovka, miláček, opich, opych, opyš, velký apich, velký celer, vlstek nebo vopich.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat