ProdejBylin.cz
vyhledat  

Len semeno

název drogy latinsky : Semen lini
matečná rostlina česky : Len setý (odrůda recital)
matečná rostlina latinsky : Linum usitatissimum
balenícena/balpočet
25,00 Kč
45,00 Kč
120,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Len setý je jednoletá bylina dorůstající výšky přes 1m. Lodyha je přímá a v horní části se větví. Listy jsou střídavé a úzce kopinaté, květy mají světle modrou barvu a plodem je tobolka. Pěstuje se na mnoha místech celého světa. Již v dávných dobách se lněné vlákno používalo k výrobě oděvů.

Len semeno obsahuje především omega-3 mastné kyseliny, pektin, glykosidy, slizy, hořčiny, vláknina anebo některé vitamíny a minerály (hlavně draslík).

Semena lnu působí jako antioxidant, kdy napomáhají chránit buňky před oxidativním stresem. Přispívají k normální činnosti střevního traktu, kdy ovlivňují mimo jiné pravidelnost. Pozitivně působí na chuť k jídlu, proto je lze vyzkoušet i pro kontrolu tělesné hmotnosti. Ženám napomáhají udržovat komfort v období menopauzy, zatímco u mužů přispívají k normální funkci prostaty.

Lněné semínko má uplatnění i v kuchyni. Je možné ho přidávat do pomazánek, salátů, pecdiva, cukroví apod. Je třeba je důkladně rozkousat nebo rozdrtit.

Příprava macerátu: 2 kávové lžičky čerstvě nadrcených nebo pomletých semen lnu spařte a následně naložte do sklenice vody.

Je možné rozdrcená semena lnu konzumovat přímo a zapít je dostatečným množstvím vody.

Tato bylina je známa také pod názvy len obecný, len přeužitečný, len užitkový, lněné semínko, lněné semeno, hleďák, slepák nebo trhovníček.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat