ProdejBylin.cz
vyhledat  

Kozinec kořen

matečná rostlina latinsky : Astragallus membranaceus
balenícena/balpočet
43,00 Kč
148,00 Kč
650,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Kozinec blanitý je až jeden metr vysoká nenáročná víceletá rostlina, která je rozšířená zejména v Číně. Má voňavé světle žluté květy, plodem je dlouhý kožovitý lusk s ledvinovitými semínky. Pod zemí se ukrývá mohutný a dlouhý kořen žlutohnědé barvy.

Kozinec obsahuje saponiny (astragalosidy), proteoglykanové polysacharidy, flavonoidy, bílkoviny, aminokyseliny, L-kanavanin atd

Kozinec je významný adaptogen. Adaptogeny obecně jsou látky, které pomáhají přizpůsobit a zvyšovat odolnost organismu proti nepříznivým vlivům jako je stres, fyzická únava a další. Adaptogeny mají zjednodušeně řečeno pozitivní vliv na odolnost organismu proti fyzické a psychické zátěži. Kozinec je také antioxidant. Ty přispívají neutralizaci volných radikálů v těle. Pozitivní jsou účinky kozince na kardiovaskulární systém. Normalizuje krevní tlak, krevní oběh a udržuje cévy zdravé. Kozinec blanitý má vliv na správnou funkci močového měchýře a vylučovací funkce ledvin . Dále přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi.

Příprava odvaru: 1 polévkovou lžíci kořene kozince zalijte 750ml vody a přiveďte k varu. Povařte 15 minut a potom přeceďte. Odvar rozdělte na 3 díly a užívejte 3x denně.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat