ProdejBylin.cz
vyhledat  

Kolombo kořen řezaný

matečná rostlina česky : Chebule srdčitá
matečná rostlina latinsky : Jateorhiza palmata
balenícena/balpočet
45,00 Kč
163,00 Kč
720,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Kolombo je sušený kořen chebule srdčité. Je to popínavý keř s vytrvalým podnožem, dorůstající do velké výšky a často dosahující až k vrcholkům stromů. Má velké listy ve tvaru dlaně, malé zeleno-bílé květy, na samostatných rostlinách samčí a samičí květy a kulaté, masité plody. Pochází z deštných pralesů východní Afriky, zejména Mosambiku a Madagaskaru. Pěstuje se také v jiných tropických oblastech.

Kolombo obsahuje izochinolinové alkaloidy (zejména palmatin, kolumbamin a jatrorrhizin), hořké zásady diterpenu, sliz a těkavý olej.

Kolombo má příznivý vliv na imunitu neboť působí jako antioxidant, což znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k normálnímu stavu kloubů a pokožky. Napomáhá normální funkci jater, močových cest a dýchacího systému. Může být prospěšný pro svůj duševní a adaptogenní účinek, k udržení optimální hladiny cukru v krvi a správnému metabolismu lipidů.

Příprava odvaru: 1 čajovou lžičku kořene kolomba zalijte 250ml studené vody a přiveďte k varu. Vařte 15 minut a potom přeceďte. Pije se 2x denně.

Matečná rostlina je známa také pod názvem guduchi.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat