ProdejBylin.cz
vyhledat  

Kmín plod mletý

název drogy latinsky : Fructus carvi
matečná rostlina česky : Kmín kořenný
matečná rostlina latinsky : Carum carvi
balenícena/balpočet
25,00 Kč
69,00 Kč
229,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Kmín kořenný náleží do čeledi miříkovitých. Jedná se o rostlinu dorůstající až do výšky jednoho metru, která má málo větvenou přímou lodyhu, na jejímž vrcholu se nachází výrazné květenství. Tím je složený okolík s množstvím drobných bílých či narůžovělých kvítků. Plodem je hnědá dvounažka protáhlého srpovitého tvaru. Kmín má tenký kořen, který se nepříliš větví, listy jsou zpeřené a uspořádány do kříže. Ve volné přírodě se lze s kmínem kořenným setkat hlavně na loukách, mezích, v příkopech, na okraji polních cest, podél plotů a podobně. Jedná se o jedno z nejstarších koření. Používá se ke kořenění chleba, brambor, do omáček, salátů, při pečení atd. Své uplatnění najde v konzervárenství a likérnictví.

Kmín obsahuje silice, zejména o silice karvonu a limonenu, bílkoviny, sacharidy, vápník, fosfor, draslík a dokonce i beta karoten.

Kmín přispívá k normální činnosti trávení a příznivě ovlivňuje hladinu lipidů v krvi. Napomáhá správnému fungování imunitního systému a vyzkoušet jej mohou také maminky pro bezproblémový průběh kojení.

Tato bylina je známa také pod názvy kmín luční, kmín krámský nebo raška.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat