ProdejBylin.cz
vyhledat  

Jehlice trnitá kořen

název drogy latinsky : Radix ononidis
matečná rostlina česky : Jehlice trnitá
matečná rostlina latinsky : Ononis spinosa
balenícena/balpočet
25,00 Kč
75,00 Kč
327,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Jehlice trnitá je vytrvalá, 30 až 120 cm vysoká bylina nebo polokeř. Lodyha je přímá, bohatě větvená, na bázi dřevnatá, obvykle trnitá, s 1 až 2 řadami chlupů, v horní části téměř lysá nebo řídce žláznatá. Spodní listy jsou 3četné, lístky zubaté, žláznatě chlupaté. Květy vyrůstají obvykle jednotlivě v paždí listenů, jsou krátce stopkaté, 1 až 2,5 cm velké, růžové až fialově červené, velmi zřídka bílé, kalich je stopkatě žláznatý. Lusky jsou 6 až 10 mm dlouhé a obsahují 1 až 3 semena. Jehlice roste ve střední Evropě i na jihu severní Evropy. U nás ji hojně nalezneme v teplejších oblastech na loukách, slunečných pasekách, mezích a podobně.

Obsahuje isoflavonové glykosidy (např. ononin, ononid, onon, onospin), tryterpenoidní glykosidy, cyklitol ononitol a silice.

Jehlice trnitá přispívá k normální činnosti močových cest (ledvin) a napomáhá správnému vylučování.

Příprava nálevu: 2 čajové lžičky kořene jehlice trnité zalijte 250 ml vroucí vody a nechejte 30 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy babí hněv, hadamův vínek, jehličí, jehly vochličné, mužská láska, podnepich, řapík nebo řepík.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat