ProdejBylin.cz
vyhledat  

Jalovec dřevo

název drogy latinsky : Lignum juniperi
matečná rostlina česky : Jalovec obecný
matečná rostlina latinsky : Juniperus communis
balenícena/balpočet
75,00 Kč
281,00 Kč
1 310,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Jalovec obecný je stálezelený keř, který roste téměž v celé Evropě. Má ostré jehlicovité listy spojené v trojčetných přeslenech. Jehlice jsou modrozelené, s jedním bílým pruhem na vnitřním povrchu. Jsou to dvoudomé rostliny, samčí a samičí květy rostou na různých rostlinách, které jsou opylovány větrem. Plodem je modrá kulatá, borůvce podobná suchá, černo-modrá bobulovitá šiška (semeno v dužnatém obalu). Samčí šištice jsou žluté, 2–3 mm dlouhé. Roste na slunných stráních, písčitých a skalnatých místech.

Jalovec obsahuje éterický olej převážně se sesquiterpeny ( thujopsen, cadinen a troplon ), diterpeny jako sugiol a xanthoperol, lignany (mimo jiné podophyllotoxin ), katechinové třísloviny.

Jalovec dřevo se používá jako vykuřovadlo.

Tato bylina je známa také pod názvy boleráz, bor, borovče, borovec, borovička, borovka, brin, divočinky, chvojka, jadlovec, jahůdky jalovcové, jalovčí, jalovčinky, jalovcové borůvky, jalovinky, průtahová borovička, robustní koření, soustružnické dřevo, strom ohňový, jalovcová pryskyřice, sandaraka, suchá fermež nebo vernix.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat