ProdejBylin.cz
vyhledat  

Jablečník nať

název drogy latinsky : Herba marrubii
matečná rostlina česky : Jablečník obecný
matečná rostlina latinsky : Marrubium vulgare
balenícena/balpočet
25,00 Kč
70,00 Kč
264,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Jablečník je vytrvalá bylina, která se nápadně podobá hluchavce. Má čtyřhrannou lodyhou dorůstající přes 50 cm výše. Lodyha je bíle plstnatá, vstřícné listy na líci plstnaté, na rubu šedě plstnaté. Bílé, případně světle fialové drobné pyskaté květy jsou sestaveny v polokulovitých lichopřeslenech. Jablečník voní po jablkách, chutná však hořce. Roste podél cest, v okolí obcí, na rumištích, pastvinách, stráních, štěrkovištích a kamenitých místech.

Jablečník obsahuje hořčiny (marrubiin), třísloviny, silice, saponiny, pryskyřice, sliz, tanin, cholin, lipidy a další látky.

Jablečník je známý svým příznivým účinkem na trávení, povzbuzuje chuť k jídlu a napomáhá udržovat normální funkci jater a žlučníku. Je považován za antioxidant, kdy přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Je vhodný pro udržení zdravého krevního tlaku i normální hladiny cukru v krvi, blahodárně působí rovněž na správné fungování dýchacího systému. V neposlední řadě jej lze vyzkoušet k navození relaxace a duševní i fyzické pohody.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě jablečníku zalijte 250ml vroucí vody a v zakryté nádobě nechejte 10-15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy buřina bílá, buřina lékařská, býčí krev, dunda, jablečník bílý, jablečník vonný, jablounek, jablouneklas, samaritánka, šedivá zelina, šedivek, šedivka, šedivka zelená, vonný klas nebo vonoklas.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat