ProdejBylin.cz
vyhledat  

Ibišek súdánský květ

název drogy latinsky : Flos hibisci
matečná rostlina česky : Ibišek
matečná rostlina latinsky : Hibiscus
balenícena/balpočet
39,00 Kč
133,00 Kč
550,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Ibišek súdánský je jednoletá rostlina. Roste jako keř a dosahuje na výšku rozměru jednoho až dvou metrů. Lodyhy mají červenou barvu. Listy jsou sytě zelené a jsou protkány červenou žilní stěnou. Kvete červenými květy. Stejně tak jsou červené i jeho plody, které obsahují semena. Pěstuje se ve velkém v Africe, Asii, v Jižní Americe a na jihu Evropy.

Ibišek obsahuje vitamín C, anthokyany, dále glykosidy, jejichž výčet zahrnuje cyanidin a delphidin. Dále polyfenoly, esenciální aminokyseliny, flavonoidní glykosidy.

Ibišek svým složením působí jako antioxidant, což znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem a podporuje přirozenou obranyschopnost. Má příznivý vliv na fungování střev a normální činnost cévní soustavy. Napomáhá normálnímu dýchání a vylučování vody z těla. Je možné ho vyzkoušet v případě takzvaných "těžkých nohou" a pro emoční komfort (zvládání stresu). Dále je možné ho použít pro osvěžení těla a k udržení mentálního zdraví (relaxace).

Používá se k výrobě ovocných čajových směsí.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku květu ibišku zalijte 250ml vroucí vody a nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy čínská růže, ibišek pokojový nebo pokojová čínská růže.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat