ProdejBylin.cz
vyhledat  

Heřmánek květ

název drogy latinsky : Flos chamomillae
matečná rostlina česky : Heřmánek pravý
matečná rostlina latinsky : Matricaria chamomilla
balenícena/balpočet
33,00 Kč
117,00 Kč
515,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Heřmánek je jednoletá bylina dorůstající do výšky až 50cm. Jeho květy jsou tvořeny bílými okvětními lístky se žlutým středem. Má výraznou, avšak příjemnou vůni. Heřmánek se vyskytuje v Evropě, Asii, Severní Americe a v Austrálii. Roste podél cest, na rumištích a polích.

Heřmánek obsahuje silice (modrou silici, chamazulen, bisabolol, farnesen nebo matricin), hořčiny, flavonové glykosidy, éterické oleje, rutin, kumarin, cholin nebo hyperosid.

Heřmánek poslouží k normálnímu dýchání a k uvolnění dýchacích cest s rýmou. Napomáhá normálnímu stavu pokožky, trávení a metabolismu lipidů. Působí jako antioxidant, což znamená, že chrání buňky před oxidativním steresem. Podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu (imunitu). Stojí za vyzkoušení k navození pozitivní nálady, relaxace a spánku. V neposlední řadě má příznivý vliv na kognitivní a duševní zdraví.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku květu heřmánku zalijte 250ml vroucí vody a zakryté nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy harmaníček, harmoníček, heřmánek malý, heřmánek polní, jahodníček, kamila, kamilka, kamilky, králíčky, matečník, marunka, matčina bylina, matrikaria, ormánek, panenská bylina, rostlinný lékař, rumánek, urmánek nebo voňavý rmen.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat