ProdejBylin.cz
vyhledat  

Hadí kořen kořen

název drogy latinsky : Radix bistortae
matečná rostlina česky : Rdesno hadí kořen
matečná rostlina latinsky : Bistorta major
balenícena/balpočet
65,00 Kč
229,00 Kč
990,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Hadí kořen je vytrvalá rostlina dorůstající do výšky 50 až 100 cm se vzpřímenou, nerozvětvenou lodyhou. Čepel přízemních listů je oválná až podlouhlá, asi 15 cm dlouhá, zůžená do široce křídlatého řapíku. Vrchní strana má tmavě zelenou barvu, zatímco spodní je modravě zelená. Horní listy jsou přisedlé se srdčitým základem ke stonku. Oddenek je válcovitý, tlustý a hadovitě ohnutý. Kvete růžovými květy uspořádanými do až 70 mm dlouhého klasu. Roste na vlhkých až mokrých loukách od pahorkatin až po hory. Vyskytuje se v Evropě,Asii a Severní Americe.

Hadí kořen obsahuje třísloviny, kyselinu galovou, ellagovou, škrob, šťavelan vápenatý, natitanin, vitamín C a kyselinu křemičitou.

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky hadího kořene zalijte 250ml vroucí vody a nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Příprava odvaru: 2 čajové lžičky hadího kořene zalijte 200ml vody a povařte 10 minut. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy beraní ocas, bistorta, červené koření, hadí, hadí kořen, hadina, hadovec, hadovka, kartáčky, pužička, rdesno, rdesen, svalník červený, turant, vrbičná košile, vrbka, užovník nebo úžovník.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat