ProdejBylin.cz
vyhledat  

Gotukola nať

název drogy latinsky : Herba hydrocotylae asiaticae
matečná rostlina česky : Pupečník asijský
matečná rostlina latinsky : Centella asiatica
balenícena/balpočet
45,00 Kč
165,00 Kč
750,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Gotukola roste v horkých bažinatých oblastech Indie, Srí Lanky, Číny, Austrálie, jižní Afriky a rozšířena je také po celé jihovýchodní Asii. Je to nízká vytrvalá bylina s plazivou lodyhou, kořenující, lysou asi 33 centimetrů dlouhou, se střídavými, dlouze řapíkatými listy, okrouhlými, některými štítovými. Mělce vroubkované až dlanitě laločnaté, velmi drobné květy v nahloučeném květenství vyrůstají v létě na stopkách paždí listů, ale listy obvykle nepřesahují.

Gotukola obsahuje vitamíny skupiny B, vitamin C, karotenoidy, flavonoidy, alkaloidy, glykosidy, steroly, taniny - třísloviny, sacharidy, anorganické soli, kyselinu asparagovou, glycin, glutamin, alfa-alanin, fenylalanin, nasycené mastné kyseliny.

Gotukola podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu, normální činnost kardiovaskulárního systému a činnost cévní soustavy. Lze ji doporučit v případě takzvaných "těžkých nohou". Dále napomáhá normálnímu dýchání a trávení (chuť k jídlu). Příznivě působí na poli kognitivní činnosti a duševní pohody. Je možné ji vyzkoušet k osvěžení těla.

Příprava nálevu: 1/2 lžičky natě gotukoly zalijte 250ml vroucí vody a nechejte 10 - 20 minut vylouhovatt. Potom přeceďte. Denní dávka jsou 2-4 šálky.

Tato bylina je známa také pod názvy elixír mládí, pupenčík, pupková bylina nebo pupkovka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat