ProdejBylin.cz
vyhledat  

Ginko list

název drogy latinsky : Folium ginkgo
matečná rostlina česky : Jinan dvoulaločný
matečná rostlina latinsky : Ginkgo biloba
balenícena/balpočet
25,00 Kč
79,00 Kč
342,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Jinan je nejstarší strom na Zemi. Vyskytoval se zde již ve druhohorách. Jedná se o dvoudomý strom, jehož samčí květy tvoří zelené jehnědy a samičí jsou drobné v úžlabí listenů. Samičí rostliny produkují jakýsi plod velikosti třešně, se silně zapáchající dužinou. Jejich semena jsou jedlá. Listy jsou jasně zelené, vějířovité, dvoulaločné (ve tvaru srdce) s rozeklaným žilkováním. Průměr listu je 6 – 9 cm, ale byly zaznamenány až 20 cm. Horní strana listu může mít tmavší odstín než spodní strana. Listy mají jemnou, charakteristickou vůni. Na podzim mají listy jinanu krásně zlatavou barvu. Strom dorůstá výšky až 35 metrů a průměru 3 – 4 metry.

Ginko obsahuje terpeny, souhrnně nazývané ginkgolidy. Z dalších látek potom polyfenoly, flavonové glykosidy a terpenické laktony.

Ginko patří mezi antioxidanty, kdy chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k normální činnosti mozku a periferního oběhového systému (oči, slyšení). Připisuje se mu také blahodárné působení na poli kognitivní činnosti a duševní rovnováhy. Má pozitivní vliv na mikrocirkulaci krevního systému.

Příprava nálevu: 2 čajové lžičky listů ginka zalijte 250ml vody o teplotě 95°C a nechejte 3-8 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy gingko, gingo, salisburye nebo strom dívčích vlasů.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat