ProdejBylin.cz
vyhledat  

Eukalypt list

název drogy latinsky : Folium eucalypti
matečná rostlina česky : Blahovičník kulatoplodý
matečná rostlina latinsky : Eucalyptus globulus
balenícena/balpočet
25,00 Kč
66,00 Kč
309,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Eukalyptus je rostlina, která může být keřem i vysokým stromem. Roste zejména v Austrálii a Tasmánii. Vysazuje se na plantáže např. v Brazílii, Indii, Jižní Africe, Číně, Chile , Maroku a Jižní Evropě. Je to aromatická, stálezelená rostlina s jednoduchými, celokrajnými, vstřícnými nebo střídavými, řapíkatými nebo přisedlými listy. Na čepeli bývají rozesety žlázky se silicemi. Borka eukalyptu můžu být hladká nebo hrubě vláknitá anebo šupinovitá. Blahovičník má oboupohlavné květy v okolíkovitém květenství. Rostlina je opylována hmyzem. Plodem rostliny je dřevnatá tobolka s mnoha semeny. Eukalyptus se dá pěstovat i jako pokojová rostlin, která uvolňováním silic pročistí vzduch.

Eukalypt obsahuje silice, konkrétně terpeny, triketony a acylfloroglucinoly. V silici blahovičníku převažuje velké množství eukalyptolu.

Eukalypt přispívá k normálnímu dýchání. Napomáhá k udržení normální hladiny glukózy v krvi. Vyzkoušet ho mohou ti, kdo chtějí mít zdravé svaly a klouby.

Příprava nálevu: 1-2 čajové lžičky listu eukalyptu zalijte 250ml vroucí vody a nechejte přikryté 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy eukalypt, eukalyptové dřevo, eukalyptový strom, eukalyptus, eukalyptus kulatoplodý, sladká mana nebo železné dřevo.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat