ProdejBylin.cz
vyhledat  

Eleuterokok kořen

název drogy latinsky : Radix eleutherococci
matečná rostlina česky : Eleuterokok ostnitý
matečná rostlina latinsky : Eleuterococcus senticosus
balenícena/balpočet
34,00 Kč
116,00 Kč
476,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Eleuterokok je hustě trnitý asi dvoumetrový keř, který pochází z Dálného východu (Rusko, Korea). Můžeme ho ale s úspěchem pěstovat i u nás. Plody jsou kulaté černé peckovice.

Eleuterokok obsahuje eleuterosidy, sacharidy, škroby, silice, vosky, antokyany.

Eleuterokok je přírodní adaptogen, čili látka, která pomáhá organismu se přizpůsobit danému prostředí či situaci tak, že zvyšuje jeho odolnost proti široké škále škodlivých činitelů různého charakteru. Podporuje přirozenou obranyschopnost a odolnost organizmu. Připisuje se mu také blahodárné působení na poli kognitivní a duševní výkonnosti. Napomáhá k udržení normálního krevního tlaku, hladiny cukru v krvi. Dále eleuterokok přispívá k fyzickému a duševnímu zdraví, normálnímu dýchání a k udržení dobré nálady (relaxace). Působí také jako antioxidant.

Příprava nálevu: 1/2 čajové lžičky kořene eleuterokoku zalijte 200ml vroucí vody a nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte. Popíjí se po doušcích.

Tato bylina je známa také pod názvy čertův kořen, Ďáblův keř, kořen tajgy, sibiřský žen-šen, všehojovec nebo všehojovník léčivý.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat