ProdejBylin.cz

Echinacea květ řezaný

název drogy latinsky : Flos echinaceae
matečná rostlina česky : Třapatka nachová
matečná rostlina latinsky : Echinacea purpurea
balenícena/balpočet
65,00 Kč
223,00 Kč
930,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Echinacea pochází ze Severní Ameriky na straně Atlantského oceánu. Pěstuje se jako okrasná letnička v mnohých odrůdách na zahrádkách, ve velkém se pěstuje i na polích. Roste na chudých, kamenitých, mírně kyselých půdách a vyžaduje plné slunce. Echinacea je trsnatě rostoucí trvalka, která dorůstá výšky 70 – 90 cm. Připomíná kopretinu. Listy jsou buď celokrajné a chlupaté, nebo zubaté a téměř lysé. Květenství je velký dekorativní úbor s okrajovými štíhlými kvítky (bílé, růžové, červenofialové).

Echinacea obsahuje fenolové složky odvozené od kofeinové kyseliny – neboli echinakosid. Dále obsahuje nenasycené alifatické složky (alkylamidy, echinocein, izobutylamidy) a polysacharidy. Silice obsahuje borneol, bornylacetate, germacrene D, caryophyllene.

Echinacea má příznivý vluv na přirozenou obranyschopnost organizmu. Přispívá k normálnímu dýchání. Vyzkoušet ji mohou lidé s potíženi dolních močových cest.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku květu echinacey zalijte 250 ml vroucí vody a nechejte 15 minut vylouhovat. Potom přeceďte.

Není vhodná pro těhotné a kojící ženy a malé děti. Rovněž není určena k dlouhodobému užívání.

Tato bylina je známa také pod názvy echynacea, rudbecie, střapalka, střapatka nebo třepatka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2023 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat